top of page

Terapia Integracji Sensorycznej


Dzięki rozwojowi zmysłów kształtuje sie prawidłowy rozwój dziecka.


Integracja sensoryczna to sposób porządkowania przez mózg informacji. Jest jedną z najważniejszych form terapii dzieci z autyzmem.

Występujące zaburzenia w pracy mózgu prowadzą często do problemów komunikacyjnych, emocjonalnych, czy społecznych dziecka.

Oznacza to, że zmysły nie współpracują ze sobą właściwie.


Celem każdej terapii SI (integracji Sensorycznej) jest poprawienie codziennego funkcjonowania dziecka z autyzmem, a tym samym jakości jego życia, wpływa bardzo pozytywnie na wiele objawów autyzmu.


Dobrze zorganizowana, odpowiednio zaplanowana stosownie do postępów i możliwości dziecka terapia SI może znacząco wpłynąć na objawy autyzmu:

  • koncentrację i czas skupienia na zadaniu

  • wzrost umiejętności poznawczych

Jednym z objawów autyzmu jest autostymulacja i zachowania " trudne "

  • terapia SI wpływa na wyciszenie i poprawę zachowania dziecka z ADHD.

  • rejestracje zachowań, planowanie motoryczne .

Ogólna strategia działania w pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu, którą należy stosować elastycznie, modyfikując swoje podejście, tak aby dostosować się do danej sytuacji.


Przedszkole Terapeutyczne Dorotka ma za zadanie zapewnić zajęcia terapii SI zarówno w sali przedszkolnej na indywidualnym spotkaniu dziecko-terapeuta, jak i w naszym ogrodzie sensorycznym. Zaprojektowanym i wykonanym specjalnie pod naszych podopiecznych.

164 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page